Ring oss020-0753464 Idag: 09.00-17.00
Var med och påverka politikerna!

Var med och påverka politikerna!

Skriv till en svensk kandidat till Europaparlamentet och berätta om din resa att gå från rökning till säkrare nikotinprodukter.

Efter valet kommer ny tung lagstiftning om tobaks- och nikotinprodukter att tas fram i EU. Politikerna behöver upplysning. Din berättelse spelar roll!

Socialdemokraterna
Helen Fritzon, helen.fritzon@europarl.europa.eu
Johan Danielsson, johan.danielsson@lo.se
Evin Incir, evin.incir@europarl.europa.eu
Adnan Dibrani, adnan.dibrani@riksdagen.se
Sofie Eriksson, sofie.eriksson@riksdagen.se
Ilan De Basso, ilan.debasso@europarl.europa.eu
Lisa Johansson Nåbo, lisa.nabo@ssu.se

Moderaterna
Tomas Tobé, tomas.tobe@europarl.europa.eu
Jessica Polfjärd, jessica.polfjard@europarl.europa.eu
Jörgen Warborn, jorgen.warborn@europarl.europa.eu
Arba Kokalari, arba.kokalari@europarl.europa.eu
Boriana Åberg, boriana.aberg@riksdagen.se
Gustaf Göthberg, gustaf.gothberg@riksdagen.se

Centerpartiet
Emma Wiesner, emma.wiesner@europarl.europa.eu
Abir al-Sahlani, abir.alsahlani@europarl.europa.eu

Miljöpartiet
Alice Bah Kuhnke, alice.kuhnke@europarl.europa.eu
Pär Holmgren, par.holmgren@europarl.europa.eu

Vänsterpartiet

Hanna Gedin, hanna.gedin@vansterpartiet.se

Liberalerna

Karin Karlsbro, karin.karlsbro@europarl.europa.eu

Kristdemokraterna

Ella Kardemark, ella.kardemark@halmstad.se

Sverigedemokraterna

Charlie Weimers, charlie.weimers@europarl.europa.eu
Beatrice Timgren, beatrice.timgren@riksdagen.se
Patrik Jönsson, patrik.jonsson@riksdagen.se
Maria Rosander, maria.rosander@uppsala.se

Folklistan

Sara Skyttedal, sara.skyttedal@ep.europa.eu 
 

Observera att listan inte är helt fullständig då vi endast hänvisar till publika mailadresser.


De kommentarer som görs i Snusjournalens kommentarsfält förhandsgranskas och godkänns av Snusbolaget innan publicering.