Zeroberg Original är ett nikotinfritt alternativ till snus, helt fritt från tobak och nikotin. Den är traditionell i sin smak, något pepprig med en gnutta citrus. Mjukt avrundad.
OBS! Produkten har utgått från sortimentet
Zeroberg Original är är ett nikotinfritt snus från V2 Tobacco. Det tillverkas av majsgrits vilket är hela majskorn som är malda till rätt konsistens. pH-värdet för Zeroberg ligger på 5,5 för en god tandhälsa.
En av de bästa nikotinfria snussorterna för den som vill sluta snusa, är gravid eller ammar.
"Vår filosofi och vårt koncept för tillverkningen grundar sig i vår stora passion för snus, för den ypperliga kvalitet som vi kan uppnå genom a framställa små volymer av rökfri tobak. Vi tillverkar högkvalitetssnus som i dag säljs i många länder.Vi anser att snus är en mycket njutbar och sofistikerad produkt, fylld med många smaker och aromer från väldoftande örter och kryddor med naturlig friskhet. Det kan avnjutas i praktiskt taget alla sociala sammanhang." - V2 Tobacco
Fakta om produkten | |
---|---|
Varumärke | Zeroberg |
Produkttyp | original portion |
Nikotinstyrka | Nikotinfri |
Nikotinhalt | 0 mg/g |
Smak | traditionell |
Innehåll/förpackning | 19,8 g |
Snustyp | Snus, Nikotinfritt |
Format | Normal |
Producent | V2 Tobacco |
Zeroberg Original är ett nikotinfritt alternativ till snus, helt fritt från tobak och nikotin. Den är traditionell i sin smak, något pepprig med en gnutta citrus. Mjukt avrundad.
OBS! Produkten har utgått från sortimentet
Telefon: 020-0753464
Epost: info@snusbolaget.se
Telefontider: Idag: -