Kategori - Göra Eget Snus
Bästsäljare
Varumärken
7
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Z
Å
Ä
Helwit Orange kombinerar sötma och friskhet genom smaker från solmogna apelsiner.
Portionerna är i formatet Slim och levereras i normalstarka nikotinportioner.
Helwit är ett nytt All White-varumärke från Yoik. Helwit skapas i Yoiks klimatsmarta fabrik i Gransholms Bruk utanför Växjö, där fabriken är självförsörjande genom ett vattenkraftverket som ligger ett stenkast från fabriken. Hållbarhet ligger är i fokus, allt från dosan som är producerad av tallolja till klimatkompensation.
Fakta om produkten | |
---|---|
Varumärke | Helwit |
Produkttyp | all white portion |
Nikotinstyrka | normal |
Nikotinhalt | 9 mg/g |
Smak | citrus |
Innehåll/förpackning | 10 g |
Snustyp | Slim All White Normal |
Format | Slim |
Producent | YOIK |
Observera att samtliga recensioner skrivits av kunder till Snusbolaget.se och att publicering endast sker i informationssyfte. Snusbolaget förhandsgranskar och godkänner samtliga inlägg innan publicering.
Nja
Klumpiga påsar och väldigt konstgjort apelsinsmak. Helt ok!
Jättegoda!
Bra storlek, lagom torra och jättegoda! Dock ganska svaga.
Fräsch och ren
Säger man att man ska äta en mintapelsin så får man nog några fula blickar men hur Helwit får till det kan jag inte förklara. Väldigt fräsch, kall och uppfriskande mintkänsla med en lagom mängd apelsin. Påsarna känns bra och smaken sitter i väldigt länge. Rekommenderar starkt, även om den inte har 100% apelsinsmak så är den definitivt min favorit vid uppfräschning. OBS: var försiktig med att ta en ny portion under läppen om du har ansiktsmask på dig. Svider skönt i ögonen. Stort fan utav Helwit över lag. 10/10.
Jättegod
Riktigt god apelsinsmak med lagom sötma. Man vill bara flytta runt den i munnen för att den smakar så gott. Lagom styrka för mig. Gillar den lika mycket som Helwit viol.
Supergod
Mycket smak. Smaken sitter i länge. Inte alls torr som vissa andra. Helt klart min favorit.
Telefon: 020-0753464
Epost: info@snusbolaget.se
Telefontider: Idag: 08.00-17.00